Alternativní nastavení

Může se stát, že vaše tiskárna není při daném nastavení schopna vytisknout ozdobu v pěkné kvalitě. V takovém případě je zde připraveno řešení, které je sice pro tisk časově náročnější, ale je vytvořeno tak, aby jej vytiskly i horší stroje. 

Tento návod vyřeší problém se špatně vytištěnými převisy, které může způsobit nedostatečné chlazení a také vyřeší problém se špatně přilnutými vrstvami.

V první řadě si musíte být hlavně jisti tím, že váš slicovací program má ověřené a funkční profily pro vaši tiskárnu. V tomto alternativním kódu dáme totiž tiskárně takové nastavení, které jí nejvíce vyhovuje a je ověřeno.

 

Pro tento kód tedy musíte mít ověřené profily, které jste již v minulosti úspěšně testovali pro tisk PLA. Měnit totiž budeme pouze základní parametry pro úspěšný tisk ve spirálním módu. 

Pokud nemáte správně odladěné profily a nevíte si už dál rady. Můžeme se na to společně mrknout a na něco určitě přijdeme. Případné otázky k chybám posílejte na emailovku: antonin@nosekdesign.com. Kontaktovat mě můžete i v případě, že potřebujete rady do začátku.

 

Určitě rád pomůžu :)

Pojďme se na to tedy společně mrknout.

CURA/SLIC3R (obě nastavení jsou stejná) 

v první řadě si zvolíme již přednastavený preset, který máme naimportovaný do systému CURA. V mém případě je to profil, který vytvořil výrobce PRUSA RESEARCH pro tiskárnu Prusa i3 mk3s. Tento preset je ověřený a máme tak tedy jistotu v tom, že bude fungovat. Po načtení presetu se všechny hodnoty nastaví do optimálních hodnot. Vyberte tedy prosím nastavení v rozmezí výšky kroku od 0.1 do 0.2. Já si zvolil zlatý střed a vybral jsem nastavení 0.15 mm.

 

Následně přepíšeme pouze tyto atributy, které jsou blíže popsány v předchozí přípravě kódu. POZOR - Nezapínejte atribut "Smooth Spiralize Contour"

Teď už jen přepíšeme hodnoty "bottom layers" v záložce shell. V mém případě je správné nastavení 3. Ověřte si pomocí záložky "Preview", že máte otvor přístupný tak, jak je vidět na druhém obrázku.

Hotovo! můžeme vygenerovat a dát tisknout.

Pokud vám tisk stále nefunguje jak má, tak se mi určitě ozvěte a já se pokusím přijít na důvod proč. :)

Díky,
Antonín Nosek

Antonín Nosek

Mezidomí 704/4

Ústí nad Labem

400 01

Czech Republic

IČ: 08089523

phone: +420 728 531 931

e-mail: antonin@nosekdesign.com

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram